ALKYLÁTOVÝ BENZÍN

Čo je alkylátovy benzín?

Recepty pri výrobe benzínu sa môžu líšiť od rafinérie k rafinérii v závislosti od trhov, kam sa dodáva vyrobené palivo a od jednotlivých špecifikácií palív v rôznych štátoch a regiónoch. Jednou z kľúčových zložiek na výrobu čístého benzínu s nízkym obsahom síry, je alkylát. Alkylát má vysoký obsah oktánov, nízky obsah síry a nulové aromáty, čo všetko pomáha znižovať emisie vozidiel, znižovať znečistenie palivového systému a výfuku. Alkylát má tiež nízku mieru prchavosti paliva a emisií z odparovania (nízky tlak Reidových pár – RVP) V krajinách kde je problémom smog je to veľmi dôležitý faktor.

VÝHODY ALKYLÁTOVÉHO BENZÍNU

Aké su výhody eco benzínu?

Dlhá životnosť motora

Predmiešaný Perfomax ECO 2 zaručuje presný obsah oleja pre dvojtaktné motory a poskytuje optimálnu ochranu proti opotrebeniu pri všetkých otáčkach a teplotách motora. Benzíny Perfomax majú mimoriadne čisté spaľovanie, čo znižuje nároky na údržbu a zvyšuje spoľahlivosť. 

Až 5 rokov bez zníženia kvality

Perfomax ECO benzín sa môže skladovať oveľa dlhšie ako bežný benzín. Svoje vlastnosti si zachováva až 5 rokov a nie je potrebné vypúšťanie palivových nádrží cez zimu. 

Dýchajte čistejší vzduch​

Benzín Perfomax ECO je takmer úplne bez nebezpečných zlúčenín, ako sú benzén a iné aromatické uhľovodíky, vďaka čomu je zdravší pre ľudí a životné prostredie. Palivá ECO tiež znižujú produkciu prízemného ozónu (smog) o 40%

Neobsahuje etanol

Obyčajný benzín obsahuje etanol, a preto ľahko absorbuje vodu. Zmes etanolu a vody klesá do spodnej časti nádrže a komory karburátora, kde spôsobuje koróziu a podporuje mikrobiálny rast. Naše benzíny ECO neobsahujú žiaden etanol.

PERFOMAX ECO

Benzín, ktorý nezanáša, ošetruje, čistí a je ECO​

Alkylátový benzín je jedným z najčistejších ropných produktov, ktoré je možné vyrobiť. Skladá sa iba z 10 rôznych komponentov, zatiaľ čo bežný benzín môže obsahovať 350 rôznych komponentov. Olej pre dvojtaktné motory, ktorý sa nachádza v benzíne ECO 2 je plne syntetický až so 60% obnoviteľným obsahom. Je biologicky odbúrateľný a neobsahuje popol a rozpúšťadlá.

Náš benzín nezanáša sviečky a spaľovaciu komoru – spaľuje sa o 99% čistejšie ako bežný benzín. Neobsahujúci prakticky žiadne škodlivé látky ako benzén, aromatické uhľovodíky alebo olefíny, ktoré sú pôvodcom vážnych zdravotných problémov. Alkylátový benzín je možné dlhodobo skladovať bez akéhokoľvek dopadu na jeho kvalitu, takže motor ľahko naštartujete aj po dlhšej odstávke alebo po zime

Čistejšie spaľovanie a nižšia poruchovosť

Zvýšenie výkonu a zníženie spotreby

Prakticky bez zápachu

Chráni vaše zdravie a životné prostredie

Takmer žiadne emisie

Úplne bez etanolu

PERFOMAX ECO 4​

Alkylátový benzín pre 4-takt

PERFOMAX ECO 4 je ekologicky nezávadný, ultračistý alkylátový benzín pre všetky štvortaktné motory. Spaľovanie je bez zápachu a proces spaľovania prebieha bez znečistenia, čo predlžuje životnosť motora. Je ideálny na použitie v kosačkách, lodiach, snežných skútroch, generátoroch, motokárach, záhradných strojov, motoriek a do mnoho dalších štvrotaktných strojov.

Kosačky

Motokáry

Traktor

Motorky

PERFOMAX ECO 2

Alkylátový benzín pre 2-takt

PERFOMAX ECO 2 je hotová zmes ultračistého alkylátového benzínu s vysoko kvalitným, biologicky odbúrateľným dvojtaktným olejom v pomere 50: 1. Zaisťuje mimoriadnu čistotu motora, minimálne emisie, optimálne mazanie pri všetkých teplotách a dlhú životnosť.

Motorová píla

Motorový čln

Krovinorez

Motorky

Teraz je ten správny čas na zmenu paliva!