O NÁS

Kto sme?

Sme oficálnym distribútorm pretekárského paliva amerického výrobcu VP Racing Fuels. Učarovala nám vôňa vysoko oktánového benzínu. VP Racing Fuels sa môže pochváliť viac ako 50 ročnými skúsenosťami u s vývojom palív a aditív, pre takmer každú aplikáciu – od rally áut, dragu, driftu, motorkami, vodnými i snežnými skútrami, RC modelmi, dronmi, Neveríte? Napíšte nášmu Maxovi.

DISTRIBÚTOR MOTOROVÝCH OLEJOV

Veľkoobchod s motorovými olejmi

Keď sme sa v roku 2010 rozhodli venovať veľkoobchodu s motorovými olejmi, netušili sme, že sa nám podarí úspešne etablovať spoločnosť oils4cars s.ro. v rámci európskeho trhu veľkodistribútorov. Medzi naše portfólio distribuovaných olejov patrili hlavne výrobcovia značiek Shell, Elf, Mobil, Motul, Castrol, Total ale aj mnoho dalšich.

Keď sme v roku 2014 začali pracovať na maloobchodných oils4cars point-och (výdajných miestach oleja, filtrov a náhradných dielov do automobilov), rozhodli sme sa osloviť zákazníkov cez motor šport. V roku 2015 sme založili „Oils4cars rally team“, Ktorý si vyskúšal Majstrovstvá Slovenka v rally v triede 3. na troch podujatiach – rally Lubeník, Rally Košice a Autoshow SlovakiaRing. Pretekárske auto sme si v tej dobe s celým servisným a cateringovým zázemím prenajímali. 

11754868_424681277717323_3040595039542302590_o

HISTÓRIA

Najskôr rally tím, potom distribútor

V roku 2016 sme sa pustili do hľadania „nášho“ auta. Ako to však býva, auto si našlo nás. A nie hocijaké! Posledné Mitsubishi Lancer EVO IX od Václava Pecha, českého rely pretekára, ktorý je päťnásobný majster Česka v rely, trojnásobný majster Česka v šprintrely, dvojnásobný majster Slovenska v rely a druhý vicemajster Európy z roku 2003 a ako bonus si nás našiel aj jeho kamión.

Úsmevné na tom je, že už nejaký ten čas parkovalo v neďalekom Prešove, hoci sme pri hľadaní toho naj Eva IX najazdili tisíce kilometrov po Slovensku, ale najmä v Čechách.

Václav Pech mal myšiaka naladeného na najvýkonnješí benzín od VP Racing Fuels. Keďže veci odladené a fungujúce by sa nemali meniť začali sme teda hľadať distribútora tohto benzínu.

Naše aktívne pôsobenie v športovej komunite nám otvorilo možnosť distribúcie produktov od VP. Po niekoľkých jednaniach sme sa s majiteľom VP Alanom Cerwickom dohodli na zastúpeni distribúcií v regiónoch Slovenska, Maďarska, Poľska, Česka a Rakúska v oblasti motor športových palív a aditív.

Rally tím Červené Mravce

Kedy vznikol rally tím Červené Mravce?

Rok 2017 bol odmenou za našu kvalitnú prácu a mnohé veci do seba zapadli. Dohodli sme sa na zmene názvu teamu na „ČREVENÉ MRAVCE rally team“, Ktorý sa rozšíril o ďalšie posádky. 

V rámci Majstrovtsiev Českej republiky v rally naše farby hájila posádka Martin Březík – Marek Omelka s autom Mitsubishi Lancer Evo IX. Táto posádka sa v tomto roku stala Majstrom Českej republiky v rally v triede 3. Na Slovensku nás v rámci Majstrovtsiev Slovenska v slalome resp. MiniRally Cupe zastupovala posádka Peter Fedorčák – Ján Sopko s autom BMW E30.V roku 2017 sa posádka Richard Pravda – Ondrej Krajča s autom Mitsubishi Lancer Evo IX. stala prvým Vicemajstrom Slovenka v rally.

Po tomto úspešnom období sme začali pokukovať po zmene techniky a posune do vyššej kategórie – triedy 2. Absolvovali sme tréningovú jazdu na Forde Fiesta R5 zo stajne Orsák rally teamu, ale po zvážení všetkých pre a proti, sme stáli na križovatke, čo ďalej. Všetko, čo robíme, robíme naplno a so srdcom. Náš prestup medzi „veľkých chlapcov“ Do triedy 2, by si vyžiadal plnú profesionalizáciu nášho amatérskeho teamu, čo by znamenalo „ddstrihnutie“ Našich iných podnikateľských aktivít.

A tak sme v motor športe zostali „len“ ako distribútor a dodávateľ palív, aditív, bandasiek a olejov.

Vznik VP Racing Fuels

Ako vznikla značka VP Racing Fuels?

Spoločnosť VP Racing Fuels bola založená v roku 1975 po tom, čo na začiatku sedemdesiatych rokov mladý pretekár Steve Burns prejavil svoje nadanie pre výskum a vývoj v San Antóniu v Texase a začal svoje úsilie zameriavať na vylepšenie vtedy dostupných pretekárskych palív. Mal za to, že neponúkajú dostatočný výkon a je priestor na ich vylepšenie. Aby vyriešil tento nedostatok, začal experimentovať s exotickými zmesami palív, v garáži svojich rodičov, ktorá slúžila ako jeho laboratórium. Pretekári začali skúšať jeho palivo na miestnych okruhoch v Texase. Ako prvé jeho vytvorené palivo bolo „C12“.

O VP Racing Fuels

Svetový líder v technológii závodných benzínov

VP Racing Fuels je svetový líder v technológii palív. Spoločnosť má viac ako 200 zamestnancov vlastní päť spoločností, prevádzkuje siet čerpacích staníc v Texase, Indiane, Georgia, Delaware a Tennessee a v južnej Kalifornii. Distribučná sieť VP s viac ako 2000 predajcami po celom svete sa rozširuje do Európy, Strednej a Južnej Ameriky, Stredného východu, Afriky, Ázie.

 

VP je mnohými uznávaný ako svetový líder v technológii závodných palív s portóliom viac ako 80 palivových zmesí a rastúcim zoznamom šampiónov a pretekárov použivájucich VP v celom spektre motoristického športu. VP má v nadchádzajúcich rokoch v pláne posílniť svoju pozíciu skutočného svetového lídra v technológii závodných palív.